ДЕЛЕГАЦІЯ ФПУ ВІДВІДАЛА ДРУЖНІЙ ПРОФЦЕНТР ІСПАНІЇ «РОБІТНИЧІ КОМІСІЇ»

FPU_in_Spain.jpgНа запрошення Конфедерації профспілок «Робітничі комісії» група профспілкових працівників ФПУ відвідала 6-10 листопада 2012 року м. Барселона (Іспанія), де ознайомилася з досвідом діяльності профспілок Іспанії.
Протягом двосторонніх зустрічей було обговорено соціально-економічну ситуацію в Каталонії та засоби впливу на неї профспілок, стан сектору громадського обслуговування й охорони праці в Каталонії.
Іспанська сторона представила українським колегам презентації на теми: «Особливості ведення соціального діалогу в Каталонії» та «Колективно-договірне регулювання на галузевому рівні». Делегатів від України було ознайомлено зі станом безперервної освіти в Каталонії, шляхами її фінансування та перспективами з профспілкової точки зору.
Керівник української делегації голова ЦК Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України Сергій Шишов виступив із промовою, в якій висловив щиру подяку за запрошення профспілкових працівників ФПУ до іспанського профцентру та братні вітання європейським колегам. Іспанських колег було ознайомлено з діяльністю Федерації профспілок України в цілому та її окремих членських організацій зокрема. Так, члени «Робітничих комісій» дізналися про особливості роботи Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України та її первинних профспілкових організацій.
Окрім того, представники членських організацій ФПУ стали свідками підготовки та проведення Генеральної асамблеї з нагоди організації загального страйку в Іспанії, який відбудеться 14 листопада 2012 року, і взяли у ній безпосередню участь. На Генеральній асамблеї із промовами виступили генеральні секретарі найбільших профцентрів Іспанії, які закликали каталонців, іспанців та усіх європейських громадян до спільної боротьби і рішучого спротиву заходам жорсткої економії в Європі, до боротьби за майбутнє своє та своїх дітей.
Сторони домовилися про зміцнення співпраці та об'єднання зусиль заради розвитку європейського профспілкового руху з метою захисту прав та відстоювання інтересів трудящих.

За інформацією Департаменту міжнародної роботи апарату ФПУ