Звернення з приводу законопроекту «Про працю» (реестр. 2708)

2020_01_stop_rabstvu.jpg

ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ
ЗЕЛЕНСЬКОМУ В.О.

Шановний Володимире Олександровичу!

Ми, представники організацій Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України з обуренням дізнались про спробу знищення законодавства про працю.
Як нам стало відомо, 28 грудня 2019 року Кабінет Міністрів України затвердив законопроект «Про працю» для подальшого подання та прийняття його Верховною Радою України. Законопроект був затверджений на засіданні Кабінету Міністрів у закритому режимі без участі 5-ох репрезентативних профспілок України. Пропозиції профспілкової сторони при розробці даного законопроекту не враховані.

У новому законопроекті «Про працю» відсутня паритетність двох сторін роботодавця та працівника. Міжнародне трудове право полягає у тому, що трудове законодавство повинно забезпечувати підтримку і захист державою працівника, як більш слабкої сторони.
Даний законопроект «Про працю» значно посилює права роботодавця та повністю виключає взаємовідносини роботодавця з профспілками і перекладається на представника працівника.

Профспілка - це не профспілковий функціонер, а об’єднання працівників за галузевим принципом. Таким чином працівників позбавляють права на захист своїх конституційних прав.
Повний текст звернення та постанова Президії нижче за посиланням.

pdf Звернення з приводу законопроекту «Про працю»"
pdf Про солідарні дії Укрелектропрофспілки на підтримку Резолюції Всеукраїнського віче профспілок"