ВІД НОВАЦІЙ ЗАКОНОДАВСТВА ДО ПОДОЛАННЯ КОНФЛІКТІВ – СПЕКТР ПИТАНЬ ПРОФСПІЛКОВОГО НАВЧАННЯ

2021_10_seminar_donetsk1.jpg

Відповідно до плану роботи Донецької обласної організації профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості на II півріччя 2021 року 05 - 10 вересня 2021 року на базі ОЦ ПАТ «Одескабель» м.Одеса відбувся семінар–навчання для голів, заступників голів та бухгалтерів первинних профспілкових організацій.

2021_10_seminar_donetsk2.jpg
2021_10_seminar_donetsk3.jpg

У семінарі-навчанні прийняли участь представники від 11 організацій у кількості 24 осіб. Вступним словом учасників семінару привітала Голова Донецької обласної організації Наталія СТАРУХІНА. Тренерами заходу виступили спеціалісти Чернігівського Навчально-методичного центру профспілок, лідери ГО Інституту громадської освіти та праці – ICEL Віталій КОПИШ і Володимир КОВАЛЬЧУК.
Розпочалася робота з дискусії, генерування ідей на тему сили профспілки та розкриття її прихованого потенціалу. Було обговорено такі актуальні форми профспілкової діяльності, як соціальне партнерство, профспілковий сервіс та органайзинг. Далі був зроблений огляд останніх новацій в сфері трудового та фінансового законодавства. Учасники мали змогу отримати відповіді на свої практичні питання та поради щодо вирішення робочих кейсів.
Друга частина семінару була присвячена питанням налаштуванню якісних комунікацій та вмілому подоланню конфліктів. Навчання проводилося із комбінуванням різних методів: інтерактивні лекції, робота в групах, дискусії, дидактичні ігри, аналіз кейсів та відеоматеріалу. Це дозволило максимально використати досвіт учасників та створити продуктивну атмосферу. Також тренери допомогли профлідерам краще розібратися в підходах до мотивації профспілкового членства серед молоді та організації молодіжних структур в профспілці.

2021_10_seminar_donetsk4.jpg
2021_10_seminar_donetsk5.jpg

Закінчився семінар приємною процедурою вручення сертифікатів та колективним фото.
В рамках заходу 09 вересня 2021 року відбулося розширене засідання Президії Донецької обласної організації профспілки, на якому було розглянуто наступні питання:
1.Про поточну соціальну-економічну ситуацію, яка склалася на підприємствах енергетичної галузі та в первинних профспілкових організаціях Донецької обласної організації профспілки.
2.Про молодіжну політику Донецької обласної організації та первинних профспілкових організацій.
3.Про підсумки оздоровлення дітей влітку 2021р.
4.Різне

2021_10_seminar_donetsk6.jpg

Відкрила засідання Голова Донецької обласної організації Наталія СТАРУХІНА. В своєї доповіді вона зосередила увагу на соціально-економічній ситуації, яка склалася на підприємствах енергетичної галузі Донецького регіону, а саме: в ПАТ «Донбасенерго» та ТОВ «Краматорськтеплоенерго». Слово було надано головам відповідних первинних профспілкових організацій Сергію ПЛЕТМІНЦЕВУ і Андрію ГУСЄВУ, які проінформували присутніх про непрості обставини і умови в яких доводиться працювати підприємствам, про заборгованість заробітної плати, яка привела до соціальної напруги в трудових колективах та нових викликах в діяльності профорганізацій. Також з доповіддю щодо соціально-економічного стану на підприємствах виступили: Наталя БІЛА – голова Об’єднаної організації профспілки працівників АТ «ДТЕК Донецькі електричні мережі», Іван ДАВИДОВ – заступник голови ППО Вуглегірської ТЕС ВАТ «Центренерго».
Реалізуючи розділ Пріоритетних напрямків діяльності Укрелектропрофспілки у сфері подальшого розвитку молодіжного профспілкового руху з метою інтегрування представників молоді в якості повноправних учасників у всі профспілкові структури, Президією було прийнято рішення про оновлення Молодіжних рад при профкомах первинних профспілкових організацій та створення Молодіжної Ради Донецької обласної організації профспілки.

2021_10_seminar_donetsk7.jpg
2021_10_seminar_donetsk8.jpg

Заступник голови обласної організації Тетяна РУССІЯН проінформувала про підсумки літнього оздоровлення та відпочинку дітей і підлітків у 2021 році. Незважаючи на складну соціально-економічну ситуацію на підприємствах галузі в регіоні, а також напруженої епідеміологічної ситуації в Україні, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, профспілкові комітети і адміністрації підприємств знаходили всі можливості для повноцінного оздоровлення дітей працівників енергетичної галузі нашого регіону.
З доповіддю про участь у комісіях по розслідуванню нещасних випадків на підприємствах галузі виступив Валерій РУДАКОВ – технічний інспектор праці, який сконцентрував увагу на ролі представників профспілок у роботі комісії з охорони праці підприємства, здійснення громадського контролю за виконанням роботодавцем законодавства про працю, за забезпеченням на підприємстві безпечних та нешкідливих умов праці, тощо.
Заслухавши і обговоривши усі питання порядку денного члени Президії Донецької обласної організації профспілки ухвалили відповідні постанови.

Оргкомітет апарату
Донецької обласної організації